0
Patrzę Na Plac 24 września 2015 09:31

Pojechaliśmy do Peratallady, bo podobało nam się Pals i uznaliśmy, że spodoba nam się też Peratallada. No i pojechaliśmy tam z tego jeszcze powodu, że Peratallada zachwyca.
Już choćby google’owa grafika nikogo nie pozostawi obojętnym. W dodatku w przewodniku (Rough Guide) napisano, że w przeciwieństwie do wspomnianego Pals w Peratalladzie jest prawdziwe życie. Tak więc Peratallada stała się naszym domem na pierwsze dni pobytu w Hiszpanii, w Katalonii. Znaleźć tam nocleg nie było łatwo, ale w końcu zdecydowaliśmy się na Ca l’Aliu. Choć komunikacja mailowa odrobinę nie domagała byliśmy dobrej myśli. Pensjonat, bo to chyba najwłaściwsze na to słowo, dysponuje wielkim tarasem, na którym codziennie podawane są śniadania. Całkiem smakowite zresztą. Pojęcia nie mam czy pani, która zarządza tym ”biznesem” posługuje się innymi niż kataloński i hiszpański językami, z całą pewnością jednak mogę stwierdzić, że gdyby ewentualnie odpowiedź na to pytanie była przecząca, to w niczym nie przeszkadzało to Francuzom i Anglikom, którzy także wynajmowali pokoje w Ca l’Aliu.Nasz pobyt w Peratalladzie potrwał dwa dni. Choć miasteczko jest naprawdę piękne to uważam, że dzień lub dwa to maksimum jakie należy przeznaczyć na wizytę w tym miejscu. Nasze spostrzeżenia są takie, że przewodnik tym razem mylił się jednak, bo życie w Peratalladzie, nie do końca jest tym prawdziwym życiem, a raczej życiem turysty. Choć wszelkiego rodzaju knajpek jest tam sporo to jednak raczej okupowane są przez przyjezdnych.


Przy okazji tematu knajp wspomnę, że dobrą kawę wypić można w oficina de turisme na Plaza Castell del Perat 3. I zamawiając wiedzy zdobyć co nieco w tym temacie, że kawa i piwo nie są na pewno dla dzieci. Moim skromnym zdaniem, gdyby było prawdziwe życie w Peratalladzie to musiałby być w niej sklep, a z tego co się nachodziliśmy i napytaliśmy takiego czegoś tam nie ma. Warto zatem pomyśleć o tym wcześniej i zrobić zakupy w La Bisbal d’Emporda... więcej http://www.patrzenaplac.pl/peratallada-katalonska-miescina-z-kamienia/

#img10Dodaj Komentarz