0
Patrzę Na Plac 16 lutego 2015 10:19
Niewątpliwie po zobaczeniu Cadaques nic już nie jest czy też nie będzie takie jak wcześniej. I choć generalnie ma to wydźwięk pozytywny, to są też tego gorsze strony.

Sęk w tym, że podczas planowania każdego kolejnego wyjazdu już zawsze pojawi się wątpliwość czy nie będziemy rozczarowani, czy będzie równie pięknie jak tam.

Cadaques znajduje się w Katalonii. Żeby dostać się do niego z Barcelony trzeba przebyć ponad 170 km, z czego ok. 130 po autostradzie, z Girony – nieco ponad 70 km, w tym 30 km po autostradzie. Trzeba jednak pamiętać, że podróż mimo, że w zasadniczej części odbędziemy ją po autostradzie może okazać się męcząca. Ostatni jej odcinek to wąska droga wysoko w górach, w dodatku mocno kręta.

Jeżeli ktoś zdecyduje się jechać do Cadaques autobusem to koniecznie powinien zajrzeć na stronę katalońskiego przewoźnika. Można na niej znaleźć dogodne połączenie, sprawdzić czas trwania podróży, godziny odjazdów i przyjazdów, i przede wszystkim ceny. Z każdego ze wspomnianych wyżej miast istnieje bezpośrednie połączenie z Cadaques, nie są one jednak zbyt częste i czasem warto inaczej zaplanować drogę tj. z przesiadką w Figueres czy Roses. Istnieje jeszcze inna możliwość tj. pokonanie zasadniczej części trasy pociągiem. Co zaś do podróży samochodem warto wcześniej przeanalizować trasę. Więciej na: http://www.patrzenaplac.pl/cadaques-katalonska-perelka/

Dodaj Komentarz