0
Patrzę Na Plac 23 lutego 2015 10:20
Wspominałam już o trudnej, krętej drodze, wysoko w górach, którą trzeba pokonać chcąc dojechać do Cadaques. Zapewniam jednak, że gdy znajdziecie się już w miasteczku zapomnicie o wszelkich trudach podróży, a w pamięci na długo pozostanie chwila, w której spośród gór wyłoniły się białe domki, z górującą nad nimi wieżą kościoła, a wszystko tuż nad lazurowym morzem.

Malownicze, czarujące, oszałamiające, te słowa przychodzą na myśl w takim momencie.

Cadaques z uwagi na swoje położenie jest nieco odizolowane. To położenie wpływa niewątpliwie na fakt, że jest w nim generalnie drogo. Prawdopodobnie można tłumaczyć to także i tym, że miasteczko leży blisko granicy francuskiej i Francuzów jest tam naprawdę wielu, no, a przede wszystkim tym po prostu, że to wyjątkowo piękne miejsce. Zatem warto pamiętać, że byłoby zasadne zrobić jakieś podstawowe zakupy w supermarkecie w Figueres chociażby.

Nawiązując jeszcze do kwestii wynajmu mieszkania czy też jakiegoś innego lokum, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na internet. To jest coś bardzo tam porządanego i praktycznie niedostępnego. Nawet ten płatny w knajpach nie działa jak należy i szkoda na niego pieniędzy oraz czasu. Nawiasem mówiąc jakieś oferty wynajmu mieszkań w Cadaques można znaleźć też na airbnb, przez chwilę interesowaliśmy się nimi nawet, ale w ostateczności stanęło na czymś innym.

Warto pamiętać, że dobrze byłoby zaopatrzyć się w jakąś mapę. Na pewno jest to możliwe w informacji turystycznej przy Cotxe 1, także ta, którą dostaliśmy w agencji nieruchomości Soms Granados sprawdziła się świetnie, jest na niej zaznaczone wszystko w zasadzie co potrzeba, podane są ważne telefony. Więcej... http://www.patrzenaplac.pl/cadaques-plaze-nurkowanie-skutery-i-inne/

Dodaj Komentarz